CROSSBOX AKO PREVRATNÁ CVIČEBNÁ METÓDA?

crossbox-areselite-thaibox

Aktívni alebo rekreační športovci, fanúšikovia bojových umení a ľudia  radi cvičiaci si prídu na svoje.  Kombinácia boxu s posilňovacími cvikmi? Thai box? KickBox? Fitko? Pilates? Kdeže, ani jedno zo spomenutých. Nový a unikátny spôsob cvičenia v domácich končinách. Presvedčte sa sami o jeho mimoriadnosti. Nečakajte žiadne nudné trenažére, lavičky a bežiace pásy.

Rozpitvanie CrossBoxu

Na Slovensku takmer nepoznaný, no v Žiline veľmi obľúbený tréningový režim, ktorý si svojou komplexnosťou získal nejedno športové srdce. Je to veľmi mladá a zároveň učinná forma cvičenia. Tento modifikovaný novorodenec integruje prvky rôznych cvičebných metód, čo ho robí tak atraktívnym medzi športovcami. V tomto športovom programe rozvíjate nielen techniky thai boxu, crossfitu,  ale účinne podporujete aj svoju fyzickú kondíciu, vďaka jednoduchým kondičným cvikom, pri vyššom tempe a viacerým opakovaniach.

Crossbox si mnohí mýli s Crossfitom. Sú tu však zásadné rozdielnosti, ktoré odlišujú tieto príbuzenské programy. Crossfit tréning nezahŕňa tréning thaiboxu.

Ako to cele prebieha?

Cvičenia väčšinou pozostávajú z úvodného „zahriatia“ tela a následného strečingu, kde cvičiaci rozhýbu svoje kosti a privedú viac kyslíka namáhaným svalom. Po úvodnej rozcvičke, kde okrem iných  aeróbnych cvikov je zahrnuté aj skákanie na švihadle v niekoľko minutových intervaloch sa potom prejde na technické kombinácie boxu. Švihadlo robí s postavou zázraky, o tom by vám povedala nejedná nadšená slečna.

Celý tréning je spleťou drepov, cviky s TRX,  zhybov, klikov, hrazdy, behu, preskokov, boxérskych techník, šprintovania, obľúbených kettlebellov, kopov do vriec a láp. Každý cvik sa cvičí v niekoľkých sériach, zväčša v minútových intervaloch, vďaka čomu sa precvičí kompletne cele telo.

Jednotlivé cviky sú buď silového alebo kondičného charakteru, čo je opäť veľmi zaujímavá kombinácia, ktorá si nájde obľubu aj u tých čo chcú schudnúť, ale aj u tých, ktorí viac inklinujú k funkčnému posilňovaniu.

Nevšedne zostavy s kettlebermi na biceps, triceps, chrbát, ramená, zaručia krásne vytvarované ruky , ktoré by chcela mať každá žena a určite aj muž.

Technické kombinácie boxu sú zväčša na lapách, alebo vo dvojici. Robí z neho dynamické cvičenie, kde je zapojene celé telo. Šťavnaté konce s pomocou jednoručiek a obľúbenej dosky, dokážu skoliť aj dvojmetrového minotaura.

Kde si CrossBox zacvičiť?

Na Slovensku máte jedinečnú možnosť si zacvičiť jedine v AresELITE gyme. Systém vytvoril Richard Šimko. Telocvičňa disponuje všetkým potrebným náradím, a tak výbavu, ktorú by ste horko ťažko kupovali za stovky eur, máte hravo dostupnú.

Tréneri Tomáš s Braňom sa pravidelne striedajú a priebeh tréningu obmieňajú z týždňa na týždeň. Trénujúci sa tak dôkladne vyhnú zaužívaného stereotypu z iných telocviční a cvičia s veľkou chuťou. Tréningy nie sú pre všetkých. Sú len pre tých, ktorí majú odhodlanie a chuť pracovať na sebe. Darmo, viditeľné úspechy nie sú zadarmo.

Platí známe „no pain no gain“?

Tak ako v každej sfére života, v ktorej chcete dosiahnuť trvalý úspech, tak aj pri cvičení musíte dať do toho všetko. Žiadne polovičné výkony, ani absencie na tréningoch. Začína to už samotným myslením a v neposlednom rade obetovaním časového priestoru v týždni. Nesmie chýbať železná pravidelnosť tréningov, vhodne nastavený stravovací režim a plná odhodlanosť pre vec.

Skvelý pocit po tréningu vám už nikto nezoberie a vy môžete vkročiť smelo do ďalšieho dňa.  Poznáte ten pocit, keď ste zapálený pre vec a každému o tom hovoríte? Áno. Vášeň zo športu je silnejšia ako si myslíte.

Komentáre sú uzavreté.